Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

24 maja 2019

Więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa na http://tinyurl.com/y46u7cu8

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]