Chirurg stomatolog – jak zapewnić sobie bezbolesne leczenie?

13 marca 2019

Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym wyjściem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, dużych uszkodzeń zębów, uszkodzeń dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju nowotwory lub narośle. Które metody bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najistotniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również atmosfera w poradni i podejście dentysty do chorych – dużo powiedzą nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te znajdziemy między innymi w sieci lub w gronie przyjaciół.