Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

7 sierpnia 2022

Więcej szczegółów o cateringu świątecznym Katowice na lastrada.pl.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się głównie z bliskimi, lecz spotkania świąteczne odbywają się także w firmach. W wielu przypadkach załoga firmy przygotowuje je swoimi siłami, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe dania, jednak w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. By zatem ułatwić sobie kwestię przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych w niewielkim gronie, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba zamówić na świąteczny stół?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole powinno znaleźć się jak najwięcej rodzimych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z pstrąga czy też karpia oraz zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo także zupa rybna. Nie może zabraknąć też krokietów z kapustą i grzybami, które zazwyczaj spożywane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Wypada także zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy lekki sernik, kutię z miodem lub makowiec.

O czym pamiętać zamawiając catering świąteczny?

Za planowanie Wigilii w firmie warto wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś określić datę spotkania i dostosować go do planów urlopów zatrudnionych. Pozwala to precyzyjniej określić prawdopodobną liczbę gości imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z pracownikami menu i razem złożyć zamówienie na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Istotne jest również to, by ustalić czy ktokolwiek z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w wypiekach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa i ryb. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]