Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

24 września 2021

Internetowy kantor - strona na miarę Twoich potrzeb.

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w pobliskiej placówce bankowej lub w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w ekspresowo przeobrażającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać walutę bez przymusu wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Działanie kantoru internetowego jest jednakowo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest w szczególności to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, najczęściej z minionej doby. Kolejnym i niezmiernie ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika terminie.

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także znaczną wolność w rozporządzaniu pieniędzmi. Korzystają z nich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej oraz osoby pracujące bądź studiujące poza granicami Polski. Jednakże nim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.