Jakie możliwości daje usługa mass collect?

21 listopada 2022

Szukasz informacji o tym, co to takiego mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest generalnie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew bądź przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych omyłek, jakie mogą przytrafić się w czasie tego procesu.

Mass collect również dla firm rozliczających około 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie proponowana w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) wypada rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie rozlicza poniżej setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]