Euro w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

11 maja 2021

Szukasz szczegółowych informacji o wymianie euro online? Świetnie trafiłeś! Kliknij w to miejsce.

Euro to dość młoda waluta, ponieważ w formie gotówkowej pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 r.. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie spełnia wymagań, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, iż jej obywatele nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt czy też dokonując zakupów za granicą.

Waluta euro i korzyści z jej korzystania

Powszechne stosowanie euro w krajach należących do UE dostrzegalnie uprościło życie większości obywateli Europy, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Identyczna waluta oznacza przecież mniejsze komplikacje z policzeniem prawdopodobnego zysku czy też kosztu podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co przedtem ze względu na nagłe wahania kursów między walutami niejednokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa też wolność poruszania się obywateli państw członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz wystarczy im po prostu ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy płatności.

W kantorze online od ręki poznasz aktualny kurs euro

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., po dziś dzień nie sprostała wszystkim warunkom umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, iż jako obywatele państwa członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a jednocześnie także szybko wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online przez wzgląd na mniejsze spready jest korzystniejsza i wygodniejsza, gdyż można ją zaplanować w dowolnej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.

Nasze dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]