Co twoja firma zyska dzięki leasingowi?

9 września 2021

Leasing niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych wśród firmy narzędzi finansowych. Nie może to jednak zaskakiwać, bo jego duże atuty sprawiają, że leasing bywa świetnym sposobem umożliwiającym ograniczenie kosztów wiążących się z prowadzeniem firmy. Głównie ze względu na fakt, iż w naszym kraju ratę leasingu traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing jest tak opłacalny rzutuje także to, że pozwala on na zdobycie niezbędnych do działalności firmy dóbr bez konieczności ich kupowania. Na jakich zasadach konkretnie więc opiera się leasing? O czym powinniśmy pamiętać stawiając na taką formę finansowania?

Zasady leasingu

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie znaczy dzierżawę. W krajach anglosaskich prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, jednak w Polsce są to określenia odmienne. Leasing oznacza wypożyczenie przez leasingodawcę określonego dobra leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie regulować raty leasingowe. Obiektem leasingu zwykle bywają auta, które składają się na flotę firmy, urządzenia potrzebne do prowadzenia firmy lub wyposażenie biura. Po zakończeniu leasingu wypożyczone przedmioty powinny być oddane leasingodawcy, a ten najczęściej odsprzedaje je w niskiej cenie.

Specjalista powie jak wybrać najlepszy leasing

W ostatnich latach w naszym kraju dostępnych jest mnóstwo propozycji leasingu. Ich mnogość sprawia, że ciężko znaleźć wśród nich tę najlepszą – niezbędne do tego są właściwe umiejętności. A że nie każdy przedsiębiorca je ma, wybierając leasing, najlepiej postąpimy korzystając z doradztwa specjalisty. Przed znalezieniem leasingu warto zatem udać się do doradcy kredytowego, który pomoże wyszukać ofertę dostosowaną do naszych możliwości i zagwarantuje, że leasing rzeczywiście będzie najbardziej opłacalnym wyjściem.