Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

8 sierpnia 2021

Skitury - ta niezwykła oferta każdego pozytywnie zaskoczy.

Gros osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam na ogół jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Trudne, jednak bardzo satysfakcjonujące skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na doznawanie ich uroków podczas dość intensywnych, lecz niesłychanie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów oraz nart.

Nie wiesz, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do wypraw organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, która trasa okaże się właściwa do wykazywanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą szukać w tym zakresie pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]