Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

26 października 2023

Kurs górski - tutaj znajdziesz więcej informacji o pełnej ofercie.

Góry są piękne, a jednocześnie niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a szczególnie w okresie, gdy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w sąsiedztwie słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego wyposażenia wybrały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich umiejętności. Wobec tego miłośnikom wysokich gór pragnącym nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, by posiąść potrzebne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się konieczne w czasie przeróżnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie obejmuje również reguły właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż pięć- osób. To sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]