Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Tu znajdziesz o nich informacje

21 września 2022

Uzyskaj więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Choć małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem często z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o najciekawszych atrakcjach oraz bieżących eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – niezbędne informacje oraz wirtualne spacery

Żeby przybliżyć przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapkę, na której w mgnieniu oka wyszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również hotele, motele i schroniska młodzieżowe położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Z kolei dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy urok małopolskiego folkloru.

Witryna o zabytkach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych tatrzańskich miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w m.in w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego