Jaki kask na motocykl

28 października 2023

Nie ma większego znaczenia, jaki masz motocykl ani to, czy pokonujesz na nim drogę do pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie ekspedycje – kask to nakazany przepisami element garderoby każdego motocyklisty, ponieważ gwarantuje mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie wypadku.

Dobry kask na motor, czyli jaki? / Porządny kask na motocykl / Jaki powinien być kask na motor? / Jaki warto kupić kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się podczas doboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie należałoby oszczędzać, właśnie dlatego zdecyduj się na kask lubianej marki, takiej jak HJC, który jak najodpowiedniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku ofert dostępne są przeróżne warianty kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a także kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym poszczególne warianty kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa wykonana jest z pojedynczego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym rodzajem kasków. Kaski szczękowe zezwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są w następstwie tego mniej bezpieczne – wskutek tego poleca się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są w najwyższym stopniu komfortowe. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie dodatkowo mają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask marki HJC

HJC to świetna marka, lubiana przez motocyklistów na całym świecie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane obszernej liczbie eksperymentów – a równolegle mają dogodne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na nadzwyczajną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, jakie dzięki zastosowanym tworzywom są niezwykle lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są też repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Nasze dane adresowe:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]