Twoja firma jest eco-friendly? Zaopatrz ją w eko gadżety

16 października 2020

W ciągu ostatnich lat temat ekologii stał się jednym z najistotniejszych problemów, poruszanych arenie międzynarodowej. Potrzeba korekty naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym stosowaniem surowców, pomału przebija się do każdego aspektu życia, także do świata reklamy. Teraz zarówno duże koncerny, jak i drobne firmy, dokładają starań, by stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę środowiska mogą one zademonstrować światu w rozmaity sposób, m.in. poprzez zastosowanie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Z czego wytwarzane są eko gadżety reklamowe?

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wykonane z surowców powtórnie przetworzonych lub łatwo degradowalnych. Są to też gadżety z naturalnych tekstyliów, które są praktyczne i których posiadacz nieprędko wyrzuci. Powoduje to, że korzystanie z nich w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do eko gadżetów promocyjnych zalicza się też te towary, które wytworzone są z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, że to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty i saszetki

Można sądzić, iż w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się szeroki katalog ekologicznych gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można wykonywać nadruki na t-shirtach z bawełny, w różnorodnych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w szeregu kolorów. Napisy reklamowe nanoszone są na bawełniane lub jutowe torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb zakupowych, ale również np. workowych plecaków. Pozostałe rozpowszechnione gadżety tego typu to naturalnie długopisy, które wykonuje się ze zrolowanego papieru albo z bambusa, papierowe kubki na napoje, eko puszki z biodegradowalnych polimerów oraz saszetki.