Skład książek

11 października 2019

Skieruj się tu, aby zlecić skład książek

Przed laty zajmował się tym zecer, dziś odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale stale wymaga dużej precyzji, znajomości najróżniejszych zasad, a także ogromnych zdolności. O co w nim dokładnie chodzi? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Skład książek, a programy

Na rynku znajdziemy wiele programów pozwalających na profesjonalny skład książek lub broszur. Szczególnym uznaniem szczyci się z pewnością Adobe InDesign, którego używa większość fachowców z branży. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się natomiast QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania płatne, jednak stworzona została także bezpłatna opcja – Scribus.

Na jakich aspektach skupia się skład książek?

Skład książek powinien uczynić treść jak najbardziej czytelną – źle złożony materiał prędko zniechęci odbiorcę, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim do końca. Ważne okazują się również aspekty estetyczne – książka powinna odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością strony – zdjęciami lub dekoracjami.

Kto zleca skład książek

Po podobne usługi często sięgają redakcje czasopism oraz książek – zwłaszcza, jeśli są to niewielkie firmy i nie posiadają własnych fachowców. Popularność składu książek rośnie także ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym wyjściem będzie zlecenie podobnych zleceń agencji marketingowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa używają sprawdzonego oprogramowania, przez co otrzymujemy pewność, że ostateczny efekt spełni nasze oczekiwania.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]