Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

4 marca 2019

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Lecz co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dobrze przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji ?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.