Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

3 grudnia 2023

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji dotyczących modelowania 3D, kliknij w to miejsce.

Świat grafiki nieustannie się rozwija i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje obecnie znacznych kosztów – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który równocześnie jest całkiem darmowy.

Kursy Blender 3D najlepiej w jak najmniejszych zespołach

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nierzadko jest dość frustrujący. Z tego też powodu uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne osobom, które niedawno poznali Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź dodawanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta zwracając uwagę na detale, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, aby odbywał się on w jak najmniej licznych zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj umiejętnością pożądaną i poważaną głównie w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Znajomość programu Blender 3D daje zatem mnóstwo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu można stworzyć pierwsze profesjonalne prace, które później można bez obaw dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników takich kursów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy pragną rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności bądź odkryć nowe drogi ekspresji.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]