Na kursie gotowania zdobędziesz nowe umiejętności kulinarne

11 czerwca 2020

Zajrzyj tu, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu gotowania

Samodzielne przygotowanie posiłków we własnym domu ma dużo plusów. Głównym z nich jest bezsprzecznie zmniejszenie kosztów – spożywanie posiłku w domu bywa z reguły dużo tańsze niż codzienne korzystanie z usług gastronomicznych. Przyjemność będąca następstwem ugotowania posiłku własnymi rękami nie jest także bez znaczenia – szczególnie, gdy możemy poczęstować nim przyjaciół lub domowników. Nie sposób nie pamiętać też o tym, iż kucharząc samemu wiemy, co trafia na stół, co okazuje się niezmiernie istotne dla osób eliminujących z menu niektóre składniki (na przykład cukier, mięso czy gluten) lub przechodzących dietę. Wymaga to aczkolwiek konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe ma. Na szczęście można je zdobyć w czasie kursów gotowania.

Kurs gotowania – nie tylko dla kulinarnych entuzjastów

W ofercie podmiotów przygotowujących szkolenia z gotowania zauważymy najróżniejsze kursy – zarówno te adresowane do osób stawiających swoje pierwsze kroki w profesjonalnej gastronomii, jak i tych bez doświadczenia w gotowaniu. Możliwości jest co niemiara – od kursów przygotowanych z myślą o kulinarnych amatorach, poprzez kursy dla małych dzieci, aż po tematyczne szkolenia (m.in. food pairing, kuchnia włoska). Żeby kurs gotowania przyniósł spodziewane efekty, nadzwyczaj ważne jest to, by był przeprowadzony przez zawodowca. Toteż przed zapisaniem się na kurs warto zweryfikować, kim jest osoba prowadząca szkolenie – w których restauracjach pracowała, jakie szkoły ukończyła oraz czy posiada jakieś kulinarne wyróżnienia.

Cel kursu gotowania

To, jaką wiedzę zdobędziemy w trakcie kursu gotowania, zależy przede wszystkim od jego tematyki. Na warsztatach adresowanych do dzieci poruszane są podstawowe kwestie, natomiast rolą kursu nie jest nauczenie konkretnych umiejętności, a podsycenie w nich kulinarnej pasji oraz fantazji. Kursy dla dojrzałych miłośników gotowania to natomiast okazja do opanowania najważniejszych kulinarnych umiejętności, jak m.in. techniki krojenia, rozmaite sposoby obróbki termicznej mięsa czy sztuka prezentacji potraw.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]