Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

21 marca 2021

Na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/ odnajdziesz pełną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci lubią pomagać w gotowaniu – podawać i wybierać składniki bądź przystrajać ciastka. Chciałabyś rozwinąć fascynację Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność i co najistotniejsze – zdobywają przydatne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, łączenie ulubionych smaków i nauka prostych przepisów – całość sprawia, że maluchy chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakich należy przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach partycypują również rodzice, jest to tym samym doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą obserwować kulinarne osiągnięcia swoich dzieci, a potem degustować to, co przygotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny i organizowane są w Krakowie. Podczas warsztatów dzieci przygotowują danie główne oraz deser. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – ugotować pyszny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie podjąć się pieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też pyszną deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Lekcja połączona z zabawą to znakomity sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych dań przynosi dzieciom moc szczęścia. Nawet najbardziej nieposłuszny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w pieczeniu doskonałej pizzy bądź dekorowaniu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]