Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

25 września 2022

Szukasz aktualnej oferty kursu digital paintingu? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jaki software można stosować?

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie game developerów i ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak przykładowo Affinity Photo, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, temperą bądź akwarelą. Digital painting daje artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstaw działania programu

Właściwie uczenie się digital paintingu toczy się podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić na własną rękę, lecz aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać niezbędne techniki wykorzystania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie opracowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]