Zapięcia kolczyków srebrnych – rodzaje

29 czerwca 2020

Znajdź kolczyki srebrne

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, surowiec wykonania czy to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje spora wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak klasyczny bigiel, lecz bezproblemowy w zakładaniu, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu latem, kiedy nie nosi się ubrań z postawnym kołnierzem, czapek oraz szalików.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Aktualnie dość sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i niedużych kulek.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]