Zalety biżuterii z turkusem

14 lipca 2020

Więcej o biżuterii z turkusem na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że chętnie sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane bywają z jego użyciem broszki, wisiorki i kolczyki, które świetnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na kolor tego kamienia w szczególnej mierze rzutuje kraj jego pochodzenia – między innymi turkusy pochodzące z Iranu są błękitne, zaś z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się wszak talizmanem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy też ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]