Wisiorki z ametystami

3 marca 2019

Więcej o biżuterii z ametystami na www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własną opinię.