Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

13 marca 2019

Dowiedz się więcej o cyrkoniach na http://tinyurl.com/zd59xrj

Podczas procesu zdobienia biżuterii twórcy bardzo chętnie stosują niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Stanowią one piękny dodatek, a równocześnie mają one znaczny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi może pochwalić się najlepszymi skarbami w posiadanym zbiorze. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, przez swoje właściwości używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.