Srebrne kolczyki – najpiękniejsza biżuteria

9 marca 2019

Więcej szczegółów o kolczykach

Jednymi z najchętniej wybieranych przez Polki akcesoriów są zdecydowanie srebrne kolczyki. Sprawdzają się na każdą sytuację – bardzo huczną i mniej formalną. Przekonajmy się dlaczego są tak często wybierane oraz gdzie można je dostać.

Srebrne kolczyki – jaki wzór nabyć

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozlicznych rodzajach. Najbardziej na czasie są delikatne sztyfty, które sprawdzą się od święta i na co dzień, są dyskretne, ale jakże wytworne. Równie popularne są wiszące kolczyki, które cudownie wysmuklają szyję. Mogą być ozdobione kosztownymi kryształkami albo zupełnie proste. Akcesoria zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co zazwyczaj dzieje się w przypadku dodatków z tworzyw sztucznych. Najbardziej oryginalne kolczyki uzyskano techniką przyciemniania, więc dobierając je sprawdźmy próbę oraz technologię ich wykonania.

Srebrne kolczyki – co zrobić żeby były zawsze błyszczące

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się jak nowe, musimy dobrze je oczyszczać i systematycznie eliminować wszystkie zanieczyszczenia. Powinno się wycierać je codziennie suchą szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, używać profesjonalne środki nabłyszczające, a nieużywane kolczyki przechowywać w szczelnych woreczkach. Nie wykorzystujmy natomiast babcinych sposobów czyszczenia, typu pasta do zębów czy sól. Tego typu środki mocno rysują elastyczną fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Szeroki wybór ozdób znajdziemy na pewno w e-sklepach, które gwarantują błyskawiczny dowóz do domu i kuszące wyprzedaże. Poza tym zakupy internetowe to nieprawdopodobna wygoda, którą zapewne docenią przede wszystkim zapracowane panie domu.