Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

23 października 2019

Po więcej informacji o biżuteria srebrna sklep zajrzyj tu

Jest z ludźmi od tysiącleci i pomimo pojawienia się wielu nowych projektów, w istocie niewiele ewoluowała. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swego rodzaju ozdobą ciała i umożliwia oddanie swojego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię tak samo chętnie zakładają panie oraz panowie, dzieci i dorośli, osoby z różnych grup społecznych. Niezależnie od tego, które projekty cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dekad?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, iż jej używanie daje szansę ustrzec się wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, więc noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób nie wspomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się z dość niskimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak wydłużyć żywotność?

Srebro wytrzyma wiele lat, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować albo zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy sokiem z cytryny. Należy trzymać ją w pudełku z delikatną wyściółką – unikniemy wówczas zarysowań.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]