Duży wybór wisiorków srebrnych

15 marca 2019

W tym miejscu kupisz wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda, a także cechuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla srebra są zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wilgocią czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.