Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

12 marca 2019

Jeśli szukasz topazów, odwiedź ten adres

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje wyłącznie w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co znajdziemy na rynku

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany przede wszystkim do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są również wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki oraz naszyjniki, jednak złotnicy wykonują również inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, podczas gdy za wykonane ze srebra zapłacimy nawet sześciokrotnie niższą kwotę.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy zatem udać się do paru sklepów – zaś to pochłania sporo wysiłku. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na kupno online. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu mamy szansę także znaleźć kolczyki i wisiorki w niższych cenach.