Biżuteria dla dzieci

7 marca 2019

Małe dziewczynki szybko pragną stać się jak ich mamy: mierzą ich ubrania i włóczą nogami w za dużych maminych szpilkach, pożyczają kosmetyki. Jednak, by nasze rzeczy nie zostały uszkodzone w czasie zabawy, czasem warto zakupić pociechom własne świecidełka. Ciekawym pomysłem na oryginalny prezent jest biżuteria dla dzieci. Inspiracją mogą okazać się propozycje ze strony bizuteriadladzieci.com.

Jaką biżuterię dla dzieci wybrać?

Podstawowym kryterium wyboru biżuterii dla dziewczynek powinna być ich praktyczność. Wiszące kolczyki nie mogą być ciężkie, aby nasze córka nie zrobiła sobie krzywdy. Kolejnym aspektem jest wygląd. Pierścionki i wisiorki powinny wyglądać dziewczęco i niezbyt poważnie – kupujmy te kolorowe, z ładnymi motywami. Należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz jakość wykończenia – brak ostrych krawędzi, zbyt luźne zakrętki do kolczyków.

Wybrane propozycje biżuterii dla dziecka

Najczęściej spotykane motywy na dziecięcej biżuterii to kwiatuszki, koniczynki i kokardki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, królują różne odcienie różowego, a także czerwień, błękit i biel. Generalnie, dziewczynki wolą srebro niż złoto. Biżuteria dla dzieci często uzupełniana jest o sznurki, tasiemki i plastikowe elementy, które powodują, że nie mamy wątpliwości co do tego, kto powinien ją nosić. Akcesoria specjalnie dla najmłodszych znajdziesz na bizuteriadladzieci.com.