Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

30 kwietnia 2019

Najistotniejszym powodem, przez który na naszą stronę internetową może być zastosowany ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych nieprzyjemnych sankcji?

Zaprzestań używania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie zbyt dużej ilości fraz kierujących odbiorców na naszą stronę w sieci. Manipulują one pozycją portalu w rezultatach wyszukiwania i tym samym przekraczają reguły uczciwego SEO opracowane przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w formie tekstów sponsorowanych przesyconych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się także zjawisko wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nierzetelne metody zostaną ujawnione, a to wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej rangi w wyszukiwarce, czsem aż o 30 podstron.

Czy da się usunąć nienaturalne linki przychodzące

Pamiętajmy, że gdy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie zapewnia stuprocentowego sukcesu. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę pozbycia się problematycznych filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej firmy pozycjonującej. Specjaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać tylko prestiżowym agencjom.