Wyprawy górskie i ich popularne trasy

8 marca 2019

Tutaj znajdziesz najkorzystniejszą ofertę wypraw w góry

Wiele osób wykorzystuje swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Szukają nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od Polski rejonach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe wzniesienia Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Konieczna jest kondycja, która pomoże nam znieść długą wyprawę z niezwykle masywnym, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i dobrej jakości sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które trzeba koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem doświadczenie pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]