Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

26 grudnia 2019

Szukasz więcej wiadomości o najlepszej ofercie wypraw górskich? Świetnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, iż każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane kłopoty mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne cele

Największą popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]