Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

6 czerwca 2021

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, uzyskasz na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, przepiękne widoki, a także sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zrobić zapas medykamentów zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed rozwojem choroby ochroni także należyta profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]