Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

5 lipca 2022

Potrzebujesz więcej informacji o wyprawach trekkingowych? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wycieczki w góry mogą mieć wiele postaci. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zintensyfikowanego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga lepszej kondycji i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się mało komfortowych warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym uznaniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Góry Przeklęte na Bałkanach, Karpaty Wschodnie oraz Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]