Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

9 kwietnia 2019

Potrzebujesz więcej informacji o trekkingach? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po najwyższych szczytach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj specjalistyczne kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli oczywiście jest wyposażony w właściwe akcesoria, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych szlakach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się również pomoc doświadczonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W których miejscach najczęściej organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi są czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, a to powoduje, iż potrzebne okazują się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wielu szczytach spotkać je można także latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne umiejętności – z tego powodu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najczęściej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi w okolicach Broad Peak i Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]