Spływ pontonowy Dunajcem – emocjonująca rozrywka

22 kwietnia 2020

Wypoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróży popularna w Polsce od ponad wieku i nadal znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie bez wątpienia umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Spływ na Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting Dunajcem to również świetna alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.