Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

25 marca 2022

Wyprawa Himalaje - zobacz korzystną ofertę.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań najlepszych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Kłopoty powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejną zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bo nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]