Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

29 marca 2023

Po więcej szczegółów o Dolomity trekking skieruj się tutaj.

Pasjonaci aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju położonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Niewątpliwie są one zachwycające, aczkolwiek osoby często uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z ekskursji po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich również bezpieczne trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz ostrych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, iż dekadę temu wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują niezwykle strome stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też sporo prostych tras, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto zobaczyć na trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie oczaruje przeprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które są wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na szkolenie z podstaw asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości turystów bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej będzie ją pamiętał do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w aktywny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau oraz grupę Tre Cime.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]