Filtry minipleat i filtry z separatorami aluminiowymi – cechy

19 października 2020

Kliknij w to miejsce, jeżeli szukasz więcej informacji w temacie hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też bezustannie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie ważne (przykładowo w salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz zarodniki grzybów

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w domach, biurowcach lub urzędach świetnie zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włosy bądź dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) oraz uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia wydajną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić wysokie standardy czystości powietrza, m.in. w przemyśle farmaceutycznym.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46