Zewnętrzne balustrady na balkon i taras – liczy się bezpieczeństwo mieszkańców!

29 lipca 2022

Balustrady zewnętrzne drewniane kupisz na https://rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Kiedy kupujemy mieszkanie z reguły nie mamy nic do powiedzenia w kwestii stylistyki naszego balkonu, bo deweloper z pewnością uprzednio ustalił już wysokość czy wygląd barierek. Natomiast jeśli wznosimy własny dom mamy możliwość samodzielnie zadecydować o tym, jak w najdrobniejszych szczegółach będzie prezentować się nasz taras bądź balkon.

To architekt wskazuje odległość pomiędzy tralkami i wysokość poręczy balustrad balkonowych

Na to jaka balustrada na balkon dobrze sprawdzi się w nowo zaprojektowanym domu wpływa kilka okoliczności. To głównie budowa balkonu – inne barierki będą dobrze prezentować się na balkonie skonstruowanym na planie prostokąta, a inne na balkonie skonstruowanym na planie prostokąta, inna natomiast na stosunkowo rozpowszechnionych w ostatnim czasie balkonach owalnych. Najlepsze wyjawić swoje propozycje architektowi opracowującemu projekt budowlany domu i razem z nim ustalić końcowy wygląd balkonu. Architekt bez wątpienia zadba o to, by konstrukcja spełniała wszelkie wymogi w kwestii bezpieczeństwa użytkowania, między innymi ustali minimalną wysokość poręczy i rozstaw tralek, a w dalszej kolejności wyszuka rozwiązania stylistyczne korespondujące z charakterem domu.

Balustrady na taras i na balkon – kieruj się jakością, a nie ich kosztem

Architekci mają możliwość dobierać do swoich projektów z kilku rodzajów balustrad balkonowych wykonanych z różnorodnych materiałów: z betonu, ze stali, z drewna, a także szkła. Dzisiaj najczęściej korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które dobrze komponują się z minimalistycznymi formami popularnymi w nowoczesnym budownictwie. Trendem na czasie jest użycie do wypełnienia przęseł balkonowych nie tralek z metalu, a siatki lub transparentnych oraz mlecznych płyt ze szkła. Metalowe balustrady jednak nie da się dopasować do tradycyjnego góralskiego budownictwa, gdzie istotne są drewniane balustrady balkonowe, aby stylistyka obiektu zachowała równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się także znakomicie na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Drewniane poręcze oraz tralki pokryte odpowiednimi preparatami chroniącymi przed działaniem wody są w stanie zachować się w idealnej kondycji przez lata.
Miejmy na uwadze, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy szklanej czy z drewna, trzeba kierować się przede wszystkim jakością, a nie jej kosztem. Nadrzędną funkcją balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom, a na tym nie można oszczędzać.

Nasze dane adresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]