Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

26 października 2023

Chcesz kupić akcesoria szalunkowe? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]