Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

10 września 2019

Aktualna oferta wynajmu szalunków znajduje się pod tym linkiem

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, przede wszystkim wykonane z sklejki laminowanej, desek lub metalu, szeroko stosowanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, modelowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji betonowych lub żelbetonowych. Służą one również do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji i wynajem szalunków

Szalunki, nazywane również deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również moduły stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw nie mających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które oferują tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują rozległym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas oraz zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]