Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

26 września 2019

Najkorzystniejsza oferta wynajmu szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, ale spotyka się też wersje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których firm?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna okaże się też troska o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto zaś skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa sądzą dotychczasowi klienci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]