Trapez na dach – ekonomiczne i wytrzymałe pokrycie

23 stycznia 2023

Uzyskaj więcej informacji o blacha trapez.

Blachy trapezowe na dach tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe na dach – niedrogie a przy tym mocne pokrycie

Nazwa blach trapezowych pochodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być położona blacha trapezowa?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o dużej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych powodów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie także doskonale prezentować się jako uwieńczenie składów, wiat czy budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08