Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

29 maja 2021

Dowiedz się więcej o podporach Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków rozróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na specjalną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się prekursorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]