Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

28 września 2023

Podpory szalunkowe zamówisz na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są używane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]