Okna energooszczędne – najważniejsze współczynniki

22 lutego 2023

Więcej szczegółów o oknach energooszczędnych.

Odporne na warunki atmosferyczne okna energooszczędne to podstawa, o której nie można zapomnieć przy remontowaniu nieruchomości. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które obecnie odnajdziemy w rozmaitych wersjach. W jaki sposób są zaprojektowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – sprawdź szczelność

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych surowców – na przykład dębu i meranti. Wyróżniają się świetnymi właściwościami, dzięki czemu dorównują produktom z aluminium. Pamiętajmy, żeby zwrócić baczną uwagę na izolację termiczną okien, zwłaszcza, jeśli remontujemy lokal przed jesienią. Zapewnia to nie tylko brak strat ciepła, ale również oszczędność węgla lub oleju opałowego. Czynnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas w lokalu osiągniemy komfortowe warunki. Ciepło nie ucieka z budynku, a przez szczeliny nie przenika chłód z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wybierz dobrze izolowane okna drewniane

Podejmując się wymiany okien przeanalizujmy kolejny istotny element – współczynnik Rw. Jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w mieszkaniu – postawmy na dźwiękochłonne okna drewniane. Niesamowicie istotne są także profesjonalne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ współczesna technologia gwarantuje wygłuszenie niepożądanego gwaru oraz oszczędność opału.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]