Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

4 września 2019

Potrzebujesz kontenerów na złom? Koniecznie odwiedź tę stronę

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, gruz, złom, a także rozebrane elementy drzwi i okien – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]