Komu zlecić przygotowanie projektów mieszkań?

4 sierpnia 2019

Sposób, w jaki prezentują się miejsca, w których przebywamy, ma duży wpływ na nasz nastrój. Wskazane jest zatem zatroszczyć się o to, aby pomieszczenia naszego domu były funkcjonalne, a ich wystrój odpowiadał naszym gustom i potrzebom. Projektowanie wnętrz nie wydaje się skomplikowane, jednakże najczęściej okazuje się, że aby wykonać je bezbłędnie, niezbędne są fachowe umiejętności. Stawka jest ogromna – idzie przecież o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym spędzimy kilka lub nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie specjaliście – projektantowi wnętrz.

Architekt wnętrz – kompleksowe projektowanie

Zlecając projektowanie wnętrz architektowi dostajemy opiekę profesjonalisty na wszelkich etapach projektowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ułożenie mebli. Przygotowane przez niego projekty wnętrz będą ergonomiczne i w pełni funkcjonalne. To ważne, bo optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni wymaga dużego doświadczenia, które można zdobyć wyłącznie w trakcie studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach jednego zlecenia opracowywane są zwykle trzy projekty wnętrz – wykonawczy, koncepcyjny i budowlany.

Nie tylko projekty wnętrz – pozostałe usługi

Praca architekta wnętrz często nie kończy się wyłącznie na przygotowaniu projektów. By jego pomysły zostały urzeczywistnione, zwykle nieodzowny jest także nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym zakupieniu materiałów (lub ich wskazaniu w sklepach) i opiece nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Poza wykonaniem projektów mieszkań, architekt zapewnia także wsparcie przy wyborze nieruchomości, w fachowy sposób oceniając potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego domu lub mieszkania.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]