Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

15 lutego 2022

Sprawdź, gdzie kupić domy drewniane Małopolska.

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach drewnianych nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W konsekwencji domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono także bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla astmatyków, alergików i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]