Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

10 czerwca 2020

Zobacz, gdzie kupić drzwi zewnętrzne ocieplane, wejdź na www.oknostol.com.pl

Drzwi zewnętrzne spełniają wiele funkcji – ochraniają mieszkanie przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych, oddzielają od harmidru dobiegającego z dworu oraz strzegą przed wtargnięciem osób niepowołanych. Z jakiego powodu warto zainwestować w drewniane drzwi wejściowe? Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne nie ulegają zniekształceniu

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najpoważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na swoją wytrzymałość oraz parametry techniczne. Drewno znakomicie się prezentuje i da się je wykończyć na przeróżne sposoby. Odpowiednio skonstruowane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, że opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie, a mimo tego w pomieszczeniach panuje komfort cieplny. Szukając drzwi do mieszkania trzeba wziąć pod uwagę modele o przekroju 68 mm lub 92 mm. Ze względu na swoje właściwości dużym powodzeniem wyróżniają się przede wszystkim ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Atuty dwuskrzydłowych drzwi drewnianych

W sprzedaży można znaleźć także drzwi drewniane na wymiar, które są niezbędne w przypadku nieszablonowych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na niesztampowy design. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, należy skorzystać z oferty przedsiębiorstwa, które wykona indywidualny wzór na zlecenie, a zarazem zagwarantuje wieloletnią gwarancję na swój produkt. W drzwiach drewnianych można umieścić rewelacyjnie wyglądające szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród szerokiego wachlarza szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, warto także podkreślić inne cechy, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Są one trudne do wyłamania, gdyż obecnie coraz częściej wyposaża się je w zabezpieczenia antywłamaniowe. Gwarantuje to lokatorom właściwe bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe mają również wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. By osłonić zewnętrzną powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji stosuje się impregnaty wysokiej jakości.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]