Blacha na rąbek – na dachy płaskie i dwuspadowe

26 listopada 2023

Kup blachę na rąbek.

Blachy na rąbek to coraz popularniejszy typ pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle innych materiałów wykończeniowych? Dlaczego warto ich używać? Przedstawiamy blachy na rąbek i sposoby ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – walory oraz zastosowanie

Panele dachowe na rąbek zyskują coraz większe uznanie, ponieważ znakomicie godzą ergonomiczność z zaletami estetycznymi. Pięknie prezentującą się oraz trwałą blachę na rąbek stojący wykorzystuje się zarówno w przypadku nowych domów, jak i obiektach budowlanych, w których konieczna jest reperacja paneli dachowych. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach płaskich oraz dwuspadowych, jak również na dachach o złożonej więźbie. Panele dachowe na rąbek są transportowane na plac budowy w formie niezbyt wielkich arkuszy. Można je zamontować szybko i dość łatwo. Tego rodzaju pokrycie dachowe świetnie komponuje się z rozmaitymi stylami architektonicznymi (przykładowo ze stylem minimalistycznym lub dworkowym), a jednocześnie jest niepodatne na korozję oraz mocne.

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla zwykłych dachówek betonowych

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne dachówki pod względem odporności i wykorzystanej technologii. Panele te są wytwarzane z grubej blachy, a następnie wykończone specjalną powłoką, która gwarantuje ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. śnieg i deszcz oraz promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest sprzedawana w licznych modelach, co umożliwia dostosowanie jej do wymogów różnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe pomagają również zredukować wydatki związane z budową – bez wątpienia zmniejszają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Przesądzając o wykorzystaniu paneli dachowych na rąbek, warto kupić ten materiał bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08